Beşibiryerde

Bu sabah atv de kahvaltı haberlerini izlerken bitkisel zayıflama çayı tarifi dikkatimi çekti.Sizlerle paylaşmak istedim.Denemek istiyorum.Haydi Hayırlısı.....

Beşibiryerde Çayı

Malzemeler

1 tatlı kaşığı funda yaprağı

1 tatlı kaşığı mate yaprağı

2 tatlı kaşığı yeşilçay

1 tatlı kaşığı kekik

1 tatlı kaşığı biberiye

Bitkilerin karışımı 1 lt. taze kaynamış suda 5-10 dk. demlendikten sonra günde en  fazla 4 bardak aralıklarla tüketilebilir.Tatlandırıcı kullanılmaması tavsiye ediliyor. Limon ile tatlandırılabilir. Deneyimlerinizi paylaşalım.Yaza az kaldı.

 

Beşibiryerde Çayını Oluşturan Bitkilerin Faydaları:

 

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !